UYL: Kapitalny mecz Legii w Amsterdamie. Awans był blisko!

21 lis 2017, 18:13

Kapitalny mecz rozegrała drużyna Legii Warszawa do lat 19 w rewanżowym meczu II rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej. Podopieczni Piotra Kobiereckiego wygrali z bardzo mocnym Ajaxem Amsterdam 2:0, ale odpadli ze względu na porażkę w pierwszym spotkaniu 1:4…

Mimo wszystko młodym Legionistom należą się wielkie brawa za walkę i zwycięstwo z bardzo silnymi Holendrami. Stołeczni objęli prowadzenie już w 14. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Sebastiana Szymańskiego wykorzystał Mateusz Żyro, który strzałem głową pokonał bezradnego Nicka Plompera.

Równie dobrze dla Legionistów rozpoczęła się druga połowa. Już dwie minuty po wznowieniu gry po raz kolejny błysnął młodziutki Szymański podając tym razem do Piotra Cichockiego, który nie miał problemu by umieścić ją w bramce ekipy z Amsterdamu.

W kolejnych minutach to również Legia była stroną dominującą, a największe zagrożenie stwarzała sobie po grze pressingiem. Swoje okazje miał również Ajax, ale świetnie w bramce spisywał się Mateusz Kochalski. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem stołecznej drużyny 2:0.

AFC Ajax 0-2 Legia Warszawa