Veszprem w natarciu, ale Barcelona odpiera atak na pozycję lidera

Aktualizacja: 11 lut 2017, 22:25
11 lut 2017, 19:25

W ramach 10. kolejki edycji Ligi Mistrzów w piłce ręcznej cenne wyjazdowe zwycięstwo 25:22 odniosła Barcelona Lassa Kamila Syprzaka. Piłkarze Telekomu Veszprem byli bliscy zwycięstwa, jednak w drugiej połowie zatrzymał ich Borko Ristovski.

Barcelona dobrze weszła w mecz, obejmując prowadzenie po rzucie Valero Rivery (0:1). Z czasem inicjatywę przejęli gospodarze, wychodząc na skromne prowadzenie (12:10), które utrzymało się do przerwy (14:13).

Po przerwie mecz nadal był wyrównany. Na kwadrans przed końcem dobrze broniący szczypiorniści z Palau Blaugrana objęli wyraźne prowadzenie (21:18). Trener Xavier Sabtate wziął czas, jednak mistrzowie Węgier nadal mieli kłopoty z pokonaniem świetnie broniącego Borko Ristovskiego (18:23). W 58 minucie Dragan Gajić ładnie przelobował bramkarza gości z rzutu karnego (22:24), jednak na odrobienie strat zabrakło już czasu.

W zwycięskim starciu na szczycie swój udział miał Kamil Syprzak. Nasz reprezentacyjny obrotowy zakończył zawody z dwubramkową zdobyczą oraz jedną karą wykluczenia.

10. kolejka EHF Champions League

11.02  Telekom Veszprem – FC Barcelona Lassa 22:25 (14:13)

11.02  Kadetten Schaffhausen – THW Kiel 25:30 (13:13)

11.02  PSG Paris – Bjerringbro Silkeborg 32:27 (18:13)