Vive o krok od półfinału!

23 kwi 2017, 16:59

To był wspaniały mecz w wykonaniu obrońców tytułu, którzy przed meczem rewanżowym w Kielcach zapewnili sobie aż dziesięć bramek przewagi, co daje im ogromne szanse na awans do półfinału.

Mecz rozpoczął się ostrą i nerwową grą obu ekip (4:4). Z czasem pojedynek przybrał nieco łagodniejszy ton, jednak zarówno goście jak i gospodarze wciąż grali punkt za punkt (9:9).

Od 15 minuty na boisku zaczęła dominować kielecka drużyna, która już do samego końca nie dała się dogonić Górnikowi (11:17). Piękną bramką kończącą pierwszą połowę popisał się Krzysztof Lijewski, rzucając celnie z szóstego metra (13:18).

Druga część tego pojedynku od początku była pokazem świetnych umiejętności Vive (15:21). Podopieczni trenera Dujszebajewa z minuty na minutę grali coraz pewniej, co znacznie komplikowało sytuację gospodarzy (18:24).

W końcówce meczu kielczanie pozwolili zdobyć rywalom zaledwie dwie bramki, a oni sami zapewnili sobie po ostatnim gwizdku aż 10 bramek przewagi przed spotkaniem rewanżowym (23:33).

NMC Górnik Zabrze – Vive Tauron Kielce 23:33 (13:18)

NMC Górnik Zabrze: Kornecki, Galia, Kicki – Daćko, Buszkow, Adamuszek, Gliński, Fąfara, Niedośpiał, Piątek, Sluijters, Tatarincew, Tokaj, Tomczak, Ścigaj, Głuch

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – M. Jurecki, Walczak, Reichmann, Chrapkowski, Kus, Aguinagalde, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Paczkowski, Zorman, Bombac, Djukić