Volta ao Algarve: Kwiatkowski w czołówce na królewskim etapie. Poprawi miejsce podczas “czasówki”?

17 lut 2017, 10:12

Michał Kwiatkowski (Team Sky) zajął trzecie miejsce podczas najtrudniejszego etapu portugalskiej etapówki Volta ao Algarve em Bicicleta, również trzecią lokatę zajmuje w klasyfikacji generalnej wyścigu. W piątek odbędzie się jazda indywidualna na czas, podczas której Polak stanie przed szansą zdobycia koszulki lidera.

Podczas czwartkowego etapu z trudnym finałowym podjazdem popularny “Kwiato” zaprezentował się bardzo dobrze. Mistrz świata z Ponferrady długo jechał z najlepszymi góralami, a na ostatnich kilometrach stracił 20 sekund tylko do Daniela Martina (Quick Step Floors), który wygrał etap oraz Primož Roglic (Team LottoNL).

W piątek na kolarzy czekać będzie 18-kilometrowa jazda indywidualna na czas, która może całkowicie zmienić klasyfikację generalną, a nawet zdecydować o triumfie w całym wyścigu. Jednym z faworytów jest Kwiatkowski, który w “generalce” traci do Martina zaledwie 26 sekund. Najgroźniejszymi rywalami Polaka będą inni specjaliści w jeździe na czas Jonathan Castroviejo oraz wspomniany wcześniej Roglić.

W przeszłości “Kwiato” wygrał już Volta ao Algarve. Polak okazał się najlepszy w tym wyścigu w 2014 roku, kiedy to wygrał dwa etapy. Od 2017 roku portugalska impreza posiada wyższą niż w poprzednich latach  kategorię UCI (2.HC).