Walczyli o Europę, a są bici na własnym podwórku…

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:25
25 lis 2016, 22:32

Piątkowe zmagania piłkarzy w ramach 17. kolejki Lotto Ekstraklasy skończył mecz Zagłębia Lubin z poznańskim Lechem. Miał to być jeden z lepszych meczów tej kolejki a skończyło się pewnym 0:3.

Przed meczem wszyscy zgodnie twierdzili, że to Lech jest w formie, a Zagłębie pod formą. To samo potwierdzały też ostatnie wyniki obu ekip. Liczono jednak, iż gospodarze z takim rywalem zaprezentują się tak jak niedawno w eliminacjach Ligi Europy.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się dla gospodarzy najgorzej jak tylko mogła. W 5. minucie Lech udokumentował swoją przewagę i Arajuuri dobił strzał Jevtica, wyprowadzając gości na prowadzenie. Lech kontynuował swoją dobrą grę i ponownie Jevtic, tym razem w 22. minucie, dogrywał w pole karne, jednak nikt nie przeciął toru lotu piłki i ta wpadła obok Forenca. Po kolejnych dziesięciu minutach znów Szwajcar brał udział przy bramce, tym razem asystując Dawidowi Kownackiemu. Lech miał pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Zagłębie było w pierwszej bezradne.

W drugiej odsłonie scenariusz był prosty do przewidzenia. Mający sporą przewagę Lech cofnął się i “pilnował” prowadzenia, oddając tym samym pole gry gospodarzom. W 51. minucie Zagłębie w końcu miało swoją okazję. Z kilku metrów strzelał Michal Papadopulos, lecz jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany. Na 20 minut przed końcem ładny strzał oddał Martin Nespor, po którym bramkarz Lecha odbił piłkę. Dopadł do niej Jarosław Kubicki i strzelił prosto w Matusa Putnockiego. W 78. minucie najleszą sytuacją na gola honorowego miał Krzysztof Janus, ale nie wykorzystał on rzutu karnego. Tym samym Zagłębie uległo na swoim boisku aż 0:3.

Zagłębie: Forenc – Cotra, Jach, Guldan, Todorovski – Janoszka, Kubicki, Piątek, Woźniak(74′ Janus)- Papadopulos(63′ Buksa), Nespor(69′ Jagiełło)

Lech: Putnocky – Kadar, Arajuuri(46′ Nielsen), Bednarek, Kędziora – Jevtić, Trałka, Majewski(63′ Tetteh), Gajos, Matuszewski – Kownacki(77′ Robak)

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:3 (0:3)
5′ Arajuuri, 22′ Jevtić, 32′ Kownaki