Walka o finał PHL trwa!

15 mar 2018, 20:57

Półfinałowe starcia TatrySki Podhale Nowy Targ z GKSem Tychy oraz Comarch Cracovii z katowicką GieKSą zaskoczyły. Ta faza z pewnością nie rozstrzygnie się po 4 spotkaniach.

TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 GKS Tychy (5:2)
Środowe spotkanie z cyklu półfinałowego play off Polskiej Hokej Ligi tyszanie przegrali w wyjazdowym spotkaniu 5:2. Podhalanie pokazali, że nadal nie złożyli swojej broni w walce o finał i wypunktowali gości z Tychów. Bramki dla zespołu gospodarzy zdobyli Marcin Kolusz (’25), Maciej Sulka (’31), Sergei Ogorodnikov (’48), Elvjis Biezais (’55) oraz Dimitri Samarin (’60). W zespole gości punktowali Michael Cichy (’45) oraz Joonas Houvinen (’50). Dzisiejsze spotkanie wygrali tyszanie, którzy prowadzą już w rywalizacji 3:1. W tym meczu bramki dla Trójkolorowych zdobywali Gleb Klimenko (‘9), Aleksander Szczechura (’29) oraz Bartosz Ciura (’43). Dla Szarotek natomiast punktował Mateusz Michalski (’12) oraz Dimitri Samarin (’33). Tyszanie wygrali spotkanie w Nowym Targu i podwyższyli stan rywalizacji na 3:1. Piąty mecz rozegrają w Tychach.

Comarch Cracovia 4:3 TAURON KH GKS Katowice
Katowiczanie z pewnością nie tak wyobrażali sobie trzecią konfrontację z Comarch Cracovią. Pasy pokonały na własnym lodowisku podopiecznych Toma Coolena 4:1. Worek z bramkami dla gospodarzy otworzył Krystian Dziubiński w 12.minucie. Drugiego gola dodał trzy minuty później Damian Kapica, a w 6.minucie drugiej tercji punktował Pavel Vorobyev. Strzał na 3:1 padł z ręki Jakuba Grofa (’29), a stan gry dla Pasów podwyższył ponownie Krystian Dziubiński (’35). GKS nie odpuszczał i zdobywał kolejne bramki. Najpierw na 4:2 podwyższył Tomasz Malasiński (’44), a chwilę po nim trzeciego gola dla Katowic zdobył Marek Strzyżowski (’47). Ostatecznie Pasy triumfowały na własnym lodowisku i jutro rozegrają z Katowicami kolejne spotkanie.