Water polo: Dziś w Poznaniu Polacy ulegli Niemcom 2:21 w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy

24 lut 2018, 21:25

Dziś wieczorem w Poznaniu odbył się mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w piłce wodnej mężczyzn. Nasi zawodnicy pod wodzą Roberta Serwina podjęli faworytów tego spotkania, drużynę Niemiec.
Od samego początku Niemcy narzucili szaleńcze tempo i po pierwszej kwarcie prowadzili już 0:5. W następnej odsłonie nasi zawodnicy próbowali kontratakować lecz nie przynosiło to rezultatu. Drużyna zza naszej zachodniej granicy nie zwolniła tempa i po połowie spotkania było już 0:10. Po zmianie stron Polacy poczynali coraz odważniej, aż w końcu się to opłaciło- bramkę zdobył Maciejewski. Publiczność licznie zgromadzone w Termach Maltańskich nagrodziła strzelca gromkimi brawami i okrzykami. Niemcy byli konsekwentni w swojej grze i trzecia kwarta skończyła się wynikiem 1:5. Ostatnia odsłona była bardzo podobna do poprzedniej, składne akcje drużyny Niemieckiej przerywały od czasu do czasu kontrataki Polaków. Kibice ponownie mogli świętować gola zdobytego przez Polskiego zawodnika, tym razem był to Andruszkiewicz. Rywale zdobyli o jedną bramkę więcej niż w poprzednich odsłonach i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:21.
Rewanż odbędzie się 3 marca w Düsseldorfie, gdzie wierząc zapewnieniom naszego trenera nie będzie aż takiej przepaści między drużynami- “Wynik z Düsseldorfu powinien być lepszy. Uczymy się bowiem, coraz więcej umiemy i coraz lepiej znamy takich rywali.”

Polska – Niemcy 2:21
Bramki dla Polski; Maciejewski, Andruszkiewicz.