West Brom uległ faworytowi. Grał Krychowiak

17 gru 2017, 17:15

West Bromwich Albion przegrał na The Hawthorns z Manchesterem United 1-2. 72 minuty w barwach gospodarzy rozegrał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak.

,,Czerwone Diabły” objęły prowadzenie w 27. minucie za sprawą trafienia Romelu Lukaku. Belg najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z lewej strony posłanego przez Marcusa Rashforda. Osiem minut później drugiego gola dla podopiecznych Jose Mourinho zdobył Jesse Lingard. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze przed zatrzepotaniem w siatce od nogi Ahmeda Hegazy’ego.

W 72. minucie zmieniony został Grzegorz Krychowiak i pięć minut później gospodarze zdobyli, jak się okazało jedynie honorową bramkę. Ogromne zamieszanie w polu karnym rywali wykorzystał Gareth Barry, wtaczając wręcz piłkę do bramki strzeżonej przez Davida De Geę. Asystował mu przy tym były stoper ,,Czerwonych Diabłów” Jonny Evans.

Manchester United z 41 punktami zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, tracąc aż 11 oczek do liderującego Manchesteru City, zaś dla West Bromu był to już 16 mecz z rzędu bez zwycięstwa. ,,The Baggies” zajmują przedostatnią pozycję.

West Bromwich Albion – Manchester United 1:2 (0:2)

0:1 Lukaku 27′

0:2 Lingard 35′