WGP: Gładkie zwycięstwo faworyzowanych Polek

21 lip 2017, 13:13

Biało-czerwone po zmaganiach w Ostrowcu Świętokrzyskim przeniosły się do Korei Południowej, gdzie ich pierwszymi rywalkami była reprezentacja Kolumbii. Faworyzowane Polki nie zawiodły i wygrały całe spotkanie bez straty seta, kolejno do 15, 14 i 16.

Podopieczne Jacka Nawrockiego bardzo dobrze rozpoczęły piątkowe spotkanie. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwone prowadziły już różnicą pięciu punktów (8:3), które utrzymywały w dalszej części partii (13:8). Swój dorobek punktowy powiększyły do dziewięciu “oczek” różnicy (18:9), zwłaszcza dzięki dobrym serwisom Zuzanny Efimienko. Polki spokojnie zmierzały do zakończenia seta na swoją korzyść (20:10). Pierwszą piłkę setową zdobyły przy stanie 24:14. Wykorzystały drugą szansę i ostatecznie zakończyły partię wynikiem 25:15.

W drugim secie Polki, tak jak i w poprzednim, bardzo szybko osiągnęły przewagę (6:1). Malwina Smarzek po silnym ataku ze srodka boiska zdobyla dziewiąty punkt dla reprezentacji Polski (9:4). Kolejny już raz ze świetnej strony w polu serwisowym pokazala się Efimienko, która zaserwowała rywalkom asa (16:8). Po błędzie dotknięcia siatki kosmykiem włosów, przez jedną z Kolumbijek, bialo-czerwone zdobyły kolejny punkt (22:13). Tym razem partia, w ktorej to po raz kolejny lepsze okazały się Polki, zakończyła się po pipe w wykonaniu Smarzek.

Trzecia partia zaczęła się analogicznie do dwóch poprzednich. Polki wyszły na prowadzenie 5:1. Na przerwę techniczną schodziły z wynikiem 8:2. Ich przewaga wynosiła juz osiem “oczek” (12:4). Taka sama różnica punktowa ukazywała się na tablicy na drugiej przerwie technicznej (16:8). Spotkanie wielkimi krokami zbliżało się do końca. Po błędzie w ataku Kolumbijek, podopieczne trenera Nawrockiego zdobyły piłkę meczową (14:24). Ostatecznie wygrały do 16.

Polska – Kolumbia 3:0 (25:15, 25:14, 25:16)

Polska: Wołosz, Tomsia, Efimienko, Kąkolewska, Grajber, Smarzek, Witkowska, Krzos, Alagierska, Polak, Bociek, Pleśnierowicz, Brzózka, Jasek

Kolumbia: Dayana, Valerin, Maria Alejandra, Melissa R., Margarita, Amanda, Camila, Gomez, Soto,  Montero, Olaya, Garcia, Toro, Perez, Pasos