WGP: Kolejne zwycięstwo Polek. Tym razem w trzech setach nasze reprezentanki pokonują Argentynę!

15 lip 2017, 21:53

W drugim meczu na turnieju II Dywizji World Grand Prix w Ostrowcu Świetokrzyskim polskie siatkarki podejmowały reprezentację Argentyny.

Polki rozpoczęły bardzo efektownie spotkanie z Argentyną od prowadzenia 4:0. Na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwone miały pięciopunktową zaliczkę. Kolejne dwa punkty też przypadły naszym zawodniczkom i na tabilcy pojawił sie wynik 10:3. Przy tym wyniku trener Argentynek poprosił o czas. To jednak naszym rywalkom niepomogło i przy stanie 14:3 dla Polek trener przeciwniczek siegnął po zmiany. Na drugim czasie biało-czerwone miały dziesięć punktów przewagi.Gdy na tablicy pojawił sie wynik 18 :7 trener Argentyny poprosił o drugą przerwę.Pierwsza partia zakończyła się bardzo wysokim zwycięstwem Polek 25:10 .

Początek drugiej partii nasze reprezentanki nie moga zaliczyć do udanych. Wynik od początu był niekorzystny 1 :4. Podopieczne trenera Nawrockiego szybko odrobiły straty i doprowadziły do remisu 6 :6, ale na przerwie technicznej dwa punkty przewagi miały rywalki.Niestety dalsza gra Polek nie była skuteczna i przy wyniku 10:14 trener Nawrocki wziął przerwę.Na drugim czasie technicznym Polki przegrywały różnicą pięciu punktów.Trzy kolejne akcje wygrały nasze siatkarki i trener Argentyny był zmuszony przerwać grę.W końcówce seta Polki złapały punktowy kontakt z rywalkami a newet doprowadziły do remisu po 23.Drugi set spotkania ostatecznie Polki wygrały na przewagi do 24.

Poczatek trzeciej odsłony nie był korzystny dla naszych siatkarek. Jednak szybko Polki doprowadziły do remisu 4:4. Na pierwszej przerwie technicznej nasza drużyna miała jednopunktową stratę. Dalsza gra naszej reprezentacji była skuteczniejsza przez co podopieczne trenera Nawrockiego objeły prowadzenie 12:9. Trener rywalek poprosił o przerwę.na drugim czasie technicznym reprezentantki Polski prowadziły 16:10. Przy stanie 24:14 nasza drużyna miała piłke meczową . Partia została wygrana przez nasze zawodniczki do 15 i całe spotaknie 3 :0.

Polska – Argentyna 3:0 (25:10, 26:24, 25:15 )

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek ,Witkowska

Argentyna: Acosta, Fresco, Aispurua, Piccolo, Lazcano, Vidal , Rizzo ,Fortuna,Sagardia