WGP: Koszmarna gra Polek z Belgijkami!

15 sie 2014, 19:17

Reprezentacja Polski siatkarek została rozgromiona przez Belgijki w półfinałowym meczu FinalFour dywizji II World Grand Prix, który odbywa się w Koszalinie!

Polki od samego początku były tylko tłem dla pewnie grających zawodniczek z Beneluksu. Podopieczne trenera “Żółtych Tygrysów” od samego początku seta budowały sobie bezpieczną przewagę, której nie oddawały już do końca.

Poza pierwszym setem, (kiedy to Polki utrzymywały tempo rywalek i do drugiej przerwy technicznej przegrywały tylko 15:16) biało-czerwone nie miały nic do powiedzenia na parkiecie. Każdy set wyglądał tak samo, tak samo źle. Koniec końców podopieczne Piotra Makowskiego musiały uznać wyższość rywalek odpowiednio do -19,-16,-15.

Polska – Belgia 0:3 (19:25, 16:25, 15:25)

Polska: Bełcik, Kąkolewska, Wójcik, Zaroślińska, Połeć, Kowalińska, Durajczyk (libero) oraz Smarzek, Kaczorowska, Paszek, Skowrońska, Kajzer.

Belgia: Dirickx, Aelbrecht, Rousseaux, Van Hecke, Bland, Leys, Courtois (libero) oraz Vandesteene, Coolman, Van De Vijver.

Autor: Damian Wilary