WGP: Reprezentantki Polski w wielkim finale!!!

Aktualizacja: 29 lip 2017, 22:52
29 lip 2017, 21:35

Stało się! Reprezentantki Polski pokonały w półfinałowym meczu turnieju Final Four II dywizji World Grand Prix Czeszki 3:1 i zagrają w jutrzejszym wielkim w finale! W drugim półfinale Koreanki z Południa okazały się lepsze od Niemek…

Reprezentacja prowadzona przez Jacka Nawrockiego rozpoczęła spotkanie w Brnie bardzo nerwowo. W pierwszej szóstce podstawową do tej pory Smarzek zastąpiła Patrycja Polak, jednak to nie była dobra zmiana. Polki wyszły jednak z dołka i prowadziły nawet 23:20. Wydawało się, że pierwszy set jest pod kontrolą, ale jak to często bywa w żeńskiej siatkówce role potrafią się szybko odwracać i tak też było tym razem…Błędy w ataku Smarzek i Kąkolewskiej oraz dobra zagrywka Czeszek spowodowały, że to gospodynie cieszyły się z wygranej 27:25!

Druga odsłona to już zdecydowanie lepsza gra “Biało-czerwonych” choć początek tego nie zwiastował. Dopiero po czasie wziętym przez Jacka Nawrockiego nasze zawodniczki zaczęły grać spokojnie i co za tym idzie lepiej. Bardzo dobre wejście zaliczyła Monika Bociek i to w dużej mierze dzięki niej wróciliśmy do gry i wygraliśmy seta do 20.

Trzeci set to kontynuacja dobrej postawy Polek z Moniką Bociek na czele. Szybko osiągnęliśmy przewagę, którą skrupulatnie powiększaliśmy. Bardzo słabo zaczęła rozgrywać w drużynie rywalek Pavla Vincourova co spowodowało, ze cały zespół Czech się pogubił i nie był w stanie nawiązać walki z pewnie grającymi Polkami. Ostatecznie trzecią partię “Biało-czerwone” zwyciężyły 25:21.

Czwarty i jak się później okazało ostatni set to już popis podopiecznych Jacka Nawrockiego. Od samego początku Polki postawiły na twardą grę w ataku, która skutkowała zdobywaniem punktów. Na pierwszą przerwę techniczną nasze zawodniczki schodziły z prowadzeniem 8:5. Po drugim czasie było już 16:9 i wystarczyło wytrwale dążyć do celu jakim był 25. punkt. Zdekoncentrowane i poddenerwowane Czeszki nie były już w stanie nawiązać kontaktu z naszą reprezentacją i przegrały 20:25, a całe spotkanie 1:3!

Czechy – Polska 1:3 (27:25, 20:25, 21:25, 20:25)

Czechy: Kossanjowa, Nachmilerova, Mljenkova, Struskova, Vincourova, Toufarova, Dostalova (libero) oraz Vankowa (libero), Purchartova, Havlickova, Smutna, Kojdova, Bednarova.

Polska: Wołosz, Tomsia, Kąkolewska, Efimienko, Grajber, Polak, Witkowska (libero) oraz Smarzek, Bociek.