Wicemistrzowie Polski z kolejnym zwycięstwem

28 wrz 2016, 21:34

W piątej serii spotkań KPR Legionowo podejmował we własnej hali lidera pomarańczowej grupy Orlen Wisłę Płock. Faworytem byli przyjezdni, ale niespodziewanie miejscowym udało się postawić opór i gra w pierwszej połowie była zażarta. W drugiej Nafciarze stopniowo zwiększali różnicę i finalnie wygrali 33:23.

Początek starcia był wyrównany, a bramki padały na przemian. W drużynie miejscowych dobrze radził sobie Kasprzak. Na prowadzenie wyprowadził ich Titov, lecz w 11. minucie ten stan uległ zmianie i minimalną przewagę mieli Nafciarze (5:7). Obie ekipy zaliczyły mały przestój, ale gorszy moment został przełamany przez legionowian. Pomimo tego, to trener miejscowych poprosił o czas, a chwilę po tym wykluczony został Tarabochia. Gospodarze dostali szansę na odrobienie strat i ją wykorzystali – ugrali trzy bramki z rzędu i po dwudziestu minutach objęli prowadzenie (10:9). Płocczanie nie dawali jednak za wygraną i pomimo ponownego osłabienia udało im się trafić. W końcówce charakter pokazali goście i to on schodzili na przerwę z trzema bramkami zapasu (13:16).

Dobra gra Nafciary była kontynuowana w drugiej części, a dodatkowo w bramce skutecznie grał  Morawski, który dostał kredyt zaufania od trenera i zagrał całe spotkanie. Tymczasem szkoleniowiec gospodarzy wziął czas (14:19). Jednak to niewiele pomogło, a przewaga płocczan szybko rosła. W 39. minucie KPR Legionowo przełamało się i trafiło, ale natychmiast odpowiedzieli goście i trafił Żytnikow. Różnica wynosiła już siedem bramek, a dodatkowo karę dostał Gawęcki. To nie przeszkodziło legionowianom w odrabianiu strat, którzy zdobyli dwa trafienia z rzędu (17:22). Liderem w drużynie Wisły był Żytnikow i Nafciarze byli coraz bliżej wygranej. Na osiem minut do końca wykluczony został Kwiatkowski i goście grali w osłabieniu. Chwilę po nim trzecią karę i czerwoną kartkę dostał Ciok. Końcówka została w pełni zdominowana przez Nafciarze, którzy ostatecznie zdeklasowali rywala (23:33).

KPR Legionowo – Orlen Wisła Płock 22:33 (13:16)

KPR RC Legionowo: Krekora, Stojković – Ciok, Gumiński, Gawęcki, Kasprzak, Kowalik, Mochocki, Prątnicki, Suliński, Titov, Brinovec, Ignasiak, Pribanić

Orlen Wisła Płock: Morawski – Daszek, Wiśniewski, Ghionea, Mihić, Duarte, Rocha, M. Gębala, T. Gębala, Pusica, Ivić, Tarabochia, Kwiatkowski, Żytnikow, de Toledo