[WIDEO] Adrian Mierzejewski z Pucharem Australii! Zaliczył asystę przy golu w dogrywce!

21 lis 2017, 13:16

Były reprezentant Polski kontynuuje swoją karierę z dala od ojczyzny. Adrian Mierzejewski nie ma jednak powodów do narzekania, gdyż po dzisiejszym meczu dołożył do swojego dorobku kolejne trofeum. W finale Pucharu Australii jego Sydney FC pokonało po dogrywce Adelaide United 2:1, a polski pomocnik został jednym z bohaterów, notując asystę przy decydującej bramce.

31-latek w ostatnim czasie zmagał się z urazem, dlatego też ostatni mecz ligowy rozpoczął na ławce rezerwowych. Na potyczkę finałową Polak wrócił już jednak do pełnej sprawności i dał radę biegać po boisku nie tylko przez podstawowe 90 minut, ale i przez całą dogrywkę. Jego zespół wyszedł na prowadzenie w 19. minucie za sprawą trafienia Miloša Ninkovicia. W drugiej połowie do remisu fantastycznym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się jednak Nikola Mileusnic i do wyłonienia zdobywcy FFA Cup potrzebna była dogrywka.

W niej jednym z bohaterów został Adrian Mierzejewski. Polski pomocnik w 111. minucie precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Bobô, a ten nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki. W końcówce dogrywki “Mierzej” został ukarany jeszcze żółtą kartką, lecz wynik spotkania nie uległ zmianie i nasz rodak mógł świętować pierwsze trofeum wywalczone po przenosinach do Australii.