[WIDEO] Asysta Krychowiaka w Pucharze Anglii, ale jego WBA za burtą

18 lut 2018, 00:51

Słodko-gorzki finał dla Grzegorza Krychowiaka miał finał spotkania 1/8 finału Pucharu Anglii przeciwko Southampton. Jego West Bromwich Albion uległo na własnym stadionie 1:2, ale reprezentant Polski zaliczył asystę. W drużynie gości cały mecz na ławce rezerwowych spędził Jan Bednarek.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla Southampton, które objęło prowadzenie w 11. minucie. Asystę Jamesa Warda-Prowse’a wykorzystał 23-letni holenderski obrońca, Wesley Hoedt i dał prowadzeni gościom.

W drugiej połowie zamiast odpowiedzi gospodarzy mieliśmy drugi cios wymierzony przez “Świętych”. Tym razem w 56. minucie podanie Garillo wykorzystał zapomniany już nieco przez ostatnio słabszą formę Serb Dusan Tadić. Zaledwie dwie minuty później błysnął Grzegorz Krychowiak. Polak długim pięknym podaniem obsłużył Rondona, która zdobył kontaktową bramkę. Dla Byłego pomocnika Sevilli czy PSG to trzecia asysta w tym sezonie, ale niestety bramka Wenezuelczyka była ostatnią w tym meczu co oznacza, że ekipa Polaka pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Anglii.