[WIDEO]: Bayern gromi, gol Lewandowskiego

14 paź 2017, 17:43

Świetny powrót na ławkę trenerską Bayernu Monachium zaliczył Juup Heynckes. Bayern Monachium wysoko pokonał SC Freiburg 5-0, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Worek z bramkami rozwiązał się już w 8. minucie meczu, kiedy to piłkę do własnej bramki skierował Julian Schuster. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Bayernu podwyższył Kingsley Coman. Strzał Arjena Robbena został obroniony przez bramkarza gości, a odbitą piłkę ,,szczupakiem” skierował do bramki młody Francuz.

W 63. minucie kolejne trafienie dla Bayernu uzyskał Thiago Alcantara. Hiszpan technicznym uderzeniem zmieścił futbolówkę w lewym dolnym rogu bramki Freiburga. Dwanaście minut później serca polskich kibiców zabiły mocniej, kiedy na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak otrzymał zagranie od Thomasa Mullera, który odebrał piłkę defensorowi Freiburga na jego połowie i pewnym uderzeniem zaskoczył Aleksandra Schwolowa. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Joshua Kimmich.

Bayern po wysokim zwycięstwie na Allianz Arenie rozpoczyna pościg za liderem z Dortmundu w walce o tytuł, zaś SC Freiburg po ośmiu meczach znajduje się na pozycji barażowej z tylko jednym zwycięstwem na koncie.

Bayern Monachium – SC Freiburg 5:0 (2:0)

1:0 Schuster 8′-sam.