[WIDEO]: Bayern wygrywa, Lewandowski z “Doppelpackiem”!

Aktualizacja: 21 sty 2018, 23:36
21 sty 2018, 17:54

Robert Lewandowski zdobył swoją szesnastą oraz siedemnastą ligową bramkę, a Bayern Monachium pokonał na Allianz Arenie Werder Brema 4-2.

To wbrew pozorom nie było łatwe spotkanie dla ekipy Juupa Heynckesa. Jako pierwsi w tym spotkaniu bramkę zdobyli goście, a konkretnie uczynił to Jerome Gondorf, po asyście Maxa Kruse. W 41. minucie do wyrównania udało się jednak doprowadzić Thomasowi Mullerowi. Wykończył on w piękny sposób, jeszcze piękniejsze zagranie na kilkadziesiąt metrów od Jerome’a Botenga.

Do przerwie jednak główną postacią był Robert Lewandowski. W 63. minucie spotkania Polak “ukąsił” rywali po raz pierwszy. Bezbłędnie wykorzystał on bierność rywali w polu karnym przy stałym fragmencie gry i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości.

W 74. minucie ponownie na tablicy wyników zagościł remis. Samobójcze trafienie Niklasa Sule dało ponownie sporo nadziei gościom na coś więcej niż podział punktów. Wtem jednak do głosu doszli znowu gracze Bayernu. Najpierw Lewandowski w 77., zaś później Thomas Muller w 84. minucie meczu ustalili wynik spotkania na 4-2.

Bayern tym samym po swoim 15 (!) zwycięstwie na 19 spotkań wobec utraty punktów innych zespołów zwiększył swoją przewagę w ligowej tabeli do osiemnastu oczek nad drugim Bayerem Leverkusen, chociaż trzeba pamiętać, iż mecz mniej ma Schalke 04 Gelsenkirchen, które swoje spotkanie rozegra o godzinie 18. Werder po tej kolejce ligowej wciąż znajduje się na pozycji barażowej.

Bayern Monachium – Werder Brema 4:2 (1:1)

0:1 Gesdorf 25′

1:1 Muller 41′

2:1 Lewandowski 63′

2:2 Sule 74-s.

3:2 Lewandowski 77′

4:2 Muller 84′