[WIDEO]: Borussia Dortmund wygrywa rzutem na taśmę! Asysta Piszczka

15 lut 2018, 22:59

Borussia Dortmund pokonała na własnym obiekcie w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy Atalantę Bergamo 3:2, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa obfitowała w sytuacje bramkowe zarówno z jednej jak i z drugiej strony boiska, ale bramkę zobaczyliśmy w niej tylko jedną. W 30. minucie Andre Schurrle wykorzystał zagranie w pole karne od Łukasza Piszczka i sprytnym strzałem zaskoczył bramkarza gości. Akcję bramkową można zobaczyć w 1:13.

Początek drugiej połowy należał jednak do gości, a konkretnie do Josipa Ilicicia. W ciągu 5 minut Słoweniec dwukrotnie trafił do siatki gospodarzy, czym wprawił w niemałe osłupienie kibiców zgromadzonych licznie na Signal Iduna Park. Okres między 51. a 56. minutą zdecydowanie należał do niego.

Na te dwa trafienia gospodarze wytoczyli swoje najnowsze działo, które zachwyca od samego początku, czyli Michy’ego Batshuyaia. Belg w 64. minucie doprowadził do wyrównania mocnym uderzeniem z linii szesnastego metra, a w doliczonym czasie gry napastnik wypożyczony z Chelsea zdobył rozstrzygające trafienie w tym meczu. Rewanż za tydzień w Bergamo.

Borussia Dortmund – Atalanto Bergamo 3:2 (1:0)

1:0 Schurrle 30′

1:1 Ilicić 51′

1:2 Ilicić 56′

2:2 Batshuyai 64′

3:2 Batshuyai 90+1′