[WIDEO] Bundesliga: Kolejny gol “Lewego” w hicie kolejki! Rekord wszech czasów wyrównany!

10 lut 2018, 20:26

Bayern Monachium i Robert Lewandowski nie zwalniają tempa! Kapitan reprezentacji Polski zdobył swojego 19. gola w sezonie, a Bawarczycy pokonali w hicie kolejki na własnym stadionie Schalke 04 2:1!

Ekipa z Monachium z wysokiego “C” rozpoczęła hit 22. kolejki. Piękny strzałem z dystansu popisał się Mueller i choć Farhmann popisał się paradą to przy dobitce Lewandowskiego był już bezradny.

Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać. Już w 29. minucie asystę Goretzki wykorzystał Di Santo i uciszył stadion w Monachium. Jeszcze w pierwszej połowie Bayern ponownie objął prowadzenie. W 36. minucie akcję Robbena prawą stroną boiska wykończył Mueller ustalając tym samym wynik spotkania.

Warto wspomnieć, że dzięki bramce w 6. minucie Lewandowski zrównał się z aktualnym trenerem Bawarczyków, Juppem Heynckesem pod względem kolejnych ligowych bramek na własnym stadionie. Polak ma ich już 11!

W tabeli Bundesligi Bayern z dorobkiem 56 punktów ma już ogromną, 18-punktową przewagę nad drugim RB Lipsk. Schalke jest 6.