[WIDEO] DFB Pokal: Bayern uniknął kompromitacji. Bohaterem ponownie Lewandowski!

18 sie 2018, 17:44

Bayern Monachium był bliski kompromitacji już w 1/32 finału Pucharu Niemiec 2018/2019. Podopieczni Niko Kovaca praktycznie do końca musieli drżeć o wynik spotkania z czwartoligowcem Drochtersen/Assel! Ostatecznie mistrzowie Niemiec wygrali 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego.

Spotkanie od samego początku nie układało się najlepiej dla gości, którzy zdecydowanie dominowali, ale nie mogli trafić między słupki strzeżone przez Patricka Siefkesa. Za fakt może mówić statystyka posiadania piłki oraz strzałów. Przez 75% całego czasu gry przy piłce był Bayern, oddając w tym czasie 15 strzałów. Ostatecznie jednak tylko jeden znalazł miejsce w siatce.

W 81. minucie strzał oddawał Goretzka, przeciął go Lewandowski i nie dał szans bezradnemu bramkarzowi gospodarzy. Kilka minut wcześniej gola zdobył Mueller, ale w tej sytuacji sędzia dopatrzył się spalonego.