[WIDEO] El. LM: Kolejny gol Świerczoka. Ludogorets z pewnym awansem

18 lip 2018, 00:29

Jakub Świerczok po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w spotkaniu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Zespół Polaka zwyciężył w dwumeczu z północnoirlandzkim Crusaders 9:0 i pewnie awansował do kolejnej rundy.

Przypomnijmy, że przed tygodnie bułgarska drużyna wygrała na własnym obiekcie aż 7:0, a Jakub Świerczok wchodząc z ławki rezerwowych w siedem minut skompletował hat-tricka. W rewanżu mistrzowie kraju nie musieli się nawet zbytnio starać, aby przypieczętować awans do kolejnej rundy. Tym razem jednak w pierwszym składzie wybiegł były zawodnik Zagłębia Lubin.

Goście od 11. minuty prowadzili 1:0 po pechowym, samobójczym trafieniu Rodneya Browna. Rezultat spotkania w 65. minucie ładnym strzałem zza pola karnego ustalił Jakub Świerczok. Drugi z Polaków występujących w bułgarskiej drużynie Jacek Góralski znalazł się poza kadrą meczową.

Ostatecznie Ludogorets pokonał 2:0, a dwumeczu aż 9:0 północnoirlandzkie Crusaders i pewnie awansował do 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Tam zmierzą się z węgierskim MOL Vidi.

Gol Jakub Świerczoka od 0:58