[WIDEO] El. MME: Polacy zdobywają cenne trzy punkty!

10 paź 2017, 23:08

Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Litwinów 2:0 w spotkaniu 3. kolejki eliminacji do mistrzostw Europy w 2019 roku. Drogę do bramki rywali znaleźli dziś Paweł Tomczyk i Konrad Michalak.

Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać aż do drugiej połowy. Wtedy to w 62. minucie wprowadzony chwilę wcześniej, Paweł Tomczyk świetnie wykorzystał podanie od Bartosza Kaputski i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Gwóźdź do trumny naszych wschodnich sąsiadów wbił natomiast w 80 minucie, grający na co dzień w Wiśle Płock Konrad Michalak, który mierzonym uderzeniem pokonał bezradnego Edvinasa Gertmonasa.

Gospodarze do końca nie zamierzali się poddawać. Konsekwencją tego była czerwona kartka Domantasa Antanavičiusa w 86 minucie meczu.

Po trzech pojedynkach podopieczni Czesława Michniewicza plasują się na drugiej pozycji z dorobkiem siedmiu “oczek”.

Litwa 0-2 Polska
Paweł Tomczyk 62, Konrad Michalak 80

Litwa: 1. Edvinas Gertmonas – 13. Domantas Antanavičius, 18. Rimvydas Sadauskas (63, 4. Sigitas Olberkis), 5. Ričardas Šveikauskas, 20. Dominykas Barauskas – 16. Eligijus Jankauskas (78, 3. Edgaras Dubickas), 7. Domantas Šimkus, 8. Skirmantas Rakauskas, 21. Edvinas Kloniūnas (71, 10. Daniel Romanovskij), 14. Justas Lasickas – 9. Ernestas Mickevičius.

Polska: 22. Tomasz Loska – 4. Paweł Stolarski, 3. Mateusz Wieteska, 5. Paweł Bochniewicz, 20. Robert Gumny – 8. Jakub Piotrowski, 16. Patryk Dziczek, 17. Bartosz Kapustka (73, 23. Konrad Michalak), 7. Szymon Żurkowski (88, 21. David Kopacz) – 9. Dawid Kownacki, 13. Karol Świderski (60, 18. Paweł Tomczyk).

żółte kartki: Mickevičius – Kownacki, Żurkowski, Dziczek.
czerwona kartka: Domantas Antanavičius (86. minuta, Litwa, za brutalny faul).

sędziował: Stávros Mántalos (Grecja).