[WIDEO] Gol Piotra Zielińskiego, Napoli odpadło z Ligi Europy

22 lut 2018, 20:54

W rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy SSC Napoli pokonało 2:0 (1:0) RB Lipsk, a wynik otworzył Piotr Zieliński. Włosi odpadli jednak z europejskich pucharów, o czym zadecydowały trzy gole strzelone przez wicemistrzów Niemiec na wyjeździe.

Przed tygodniem w Neapolu podopieczni Ralpha Hasenhüttla wygrali 3:1, dlatego gości dzisiejszego starcia czekało spore wyzwanie. Odrabianie strat rozpoczął reprezentant Polski. W 32. minucie Lorenzo Insigne oddał groźny strzał na bramkę Pétera Gulácsiego. Węgier odbił to uderzenie, lecz przy dobitce Zielińskiego nie miał już nic do powiedzenia.

Kadrowicz Adama Nawałki w 66. minucie otrzymał żółtą kartkę i przebywał na boisku przez cały mecz. Arkadiusza Milika ponownie zabrakło w meczowej kadrze, lecz niebawem powinien on wrócić do gry. W 86. minucie trafienie dla Napoli zanotował jeszcze Insigne, lecz nic ono nie dało i to zespół z Lipska mógł świętować awans do kolejnej fazy.