[WIDEO] Kolejna bramka Teodorczyka tym razem nie pomogła

30 paź 2016, 21:54

RSC Anderlecht niespodziewanie przegrał na wyjeździe 1:2 z Waasland-Beveren w meczu 13. kolejki Jupiler League. Już 9. ligowym trafieniem popisał się za to reprezentant Polski, Łukasz Teodorczyk!

To było szalone spotkanie w Beveren. Już w 1(!). minucie za brutalny faul czerwoną kartkę obejrzał pomocnik gospodarzy Ibrahima Seck i wydawało się, że możemy szykować się na egzekucję. Nic z tych rzeczy…8 minut później to własnie Waasland-Beveren za sprawą Zinho Gano objęło prowadzenie. Na odpowiedź gości, a konkretnie Łukasza Teodorczyka nie musieliśmy długo czekać. Napastnik reprezentacji Polski już minutę później wykorzystał podanie Youri’ego Tielemansa i wyrównał. Jeszcze w pierwszej połowie, bo w 32. minucie po raz drugi niespodziewanie na prowadzenie wyszli piłkarze z Beveren. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jens Cools.

W drugiej połowie mieliśmy wręcz nawałnicę pod bramką gospodarzy, z której niestety nic dobrego nie wynikło. Na domiar złego w 77. minucie za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał Stephane Badji i siły się wyrównały. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to gospodarze niespodziewanie mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

W tabeli Jupiler League RSC Anderlecht jest nadal drugi, ale jego strata do liderującego Waregem wynosi już 3 punkty. Waasland-Beveren dzięki dzisiejszym trzem punktom przesunął się na 11. pozycję.