[WIDEO]: Kolejna wygrana Sampdorii. Karol Linetty z ładną bramką!

15 paź 2017, 17:18

Piłkarze Sampdorii Genua pewnie pokonali na własnym stadionie zespół Atalanty Bergamo 3-1, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył reprezentant Polski Karol Linetty.

Ale to goście otworzyli wynik spotkania, a konkretnie uczynił to Bryan Cristante. 22-letni Włoch perfekcyjnie wykończył dobre dośrodkowanie od Leonardo Spinazolli. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

W przerwie szkoleniowiec Sampdorii dokonał dwóch zmian, wprowadzając na plac gry Karola Linettego oraz Gianlucę Capriariego. Te zmiany okazały się kluczowe dla losów tego spotkania. Gospodarze potrzebowali zaledwie trzech minut do tego, by po raz pierwszy wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. W 56. minucie Duvan Zapata wykorzystał dobre podanie z prawej strony pola karnego od Fabio Quaqliarelli, a 180 sekund później dogranie z drugiej strony pola karnego od Ivana Strinicia na bramkę zamienił Gianluca Capriari. Oba gole zostały strzelone głową.

W 68. minucie ,,kropkę nad i” postawił reprezentant Polski Karol Linetty, który cudownym uderzeniem z rogu nie dał szans bramkarzowi gości.

Bartosz Bereszyński rozegrał cały mecz, zaś Dawid Kownacki został wprowadzony do gry w 87. minucie.

Sampdoria Genua po siedmiu rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz porażkę, co należy uznać za dobry start rozgrywek. Goście z Bergamo mają po ośmiu rozegranych meczach pięć oczek mniej od ,,Sampy”.

Sampdoria Genua Atalanta Bergamo 3:1 (0:1)

0:1 Cristante 21′

1:1 Zapata 56′

2:1 Caprari 59′

3:1 Linetty 68′