[WIDEO] Kolejne kontrowersje dotyczące pracy Szymona Marciniaka! Nie popisał się w Lidze Mistrzów

Aktualizacja: 8 mar 2018, 02:11
7 mar 2018, 23:00

Szymon Marciniak nie przechodzi ostatnio najlepszego czasu w swojej karierze. W niedzielę jego decyzja o podyktowaniu rzutu karnego dla Legii Warszawa w starciu z Lechem Poznań odbiła się szerokim echem, a dzisiaj Polak nie popisał się z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów…

Nasz rodak poprowadził szlagierowe starcie na Wembley, w którym Tottenham Hotspur podejmował Juventus Turyn. W pierwszym meczu padł remis 2:2, dlatego kwestia awansu do ćwierćfinału była wciąż otwarta.

Już po kwadransie gry Marciniak miał podstawy do podyktowania rzutu karnego dla gospodarzy, gdyż jak pokazały powtórki, Giorgio Chiellini dotknął piłkę ręką w polu karnym. Najwięcej będzie się jednak mówiło o sytuacji z 17. minuty. W “szesnastkę” Tottenhamu wbiegł wówczas Douglas Costa i został “wycięty” przez Jana Vertonghena. Polski arbiter za ten niemal ewidentny faul nie podyktował karnego, ani nie ukarał Belga żółtą kartką.

Czerwoną kartką powinien natomiast zostać ukarany Andrea Barzagli, który z premedytacją “podeptał” Heung-Min Sona. W doliczonym czasie gry polscy sędziowie mieli sporo szczęścia – nie odgwizdali pozycji spalonej, a Harry Kane uderzył w tej akcji w słupek i gdyby piłka znalazła się w siatce, mielibyśmy dogrywkę. Ostatecznie Juventus wygrał 2:1 i to Włochów zobaczymy w ćwierćfinale Champions League.