[WIDEO] Kolejny ładny gol Mierzejewskiego i zwycięstwo Syndey FC!

2 lut 2018, 12:21

Adrian Mierzejewski nie ma zamiaru się zatrzymać i czym bliżej powołań na towarzyskie mecze reprezentacji Polski, tym coraz więcej znaków Adamowi Nawałce daje 31-letni pomocnik! Tym razem Mierzejewski strzelił bramkę w meczu 19. kolejki Hyundai A-League, a jego Sydney FC rozbiło na własnym stadionie Wellington Phoenix 4:0!

Polak rozegrał oczywiście pełne 90 minut w drużynie gospodarzy i po raz kolejny był wyróżniającą się postacią. Już w 14. minucie pokonał bramkarza gości dając prowadzenie ekipie ze stolicy Australii 2:0. Wcześniej, bo w 8. minucie do siatki trafił Alex Brosque. W drugiej połowie za sprawą Milosa Ninkovicia i wprowadzonego kilka minut wcześniej Davida Carney’a Sydney FC strzeliło kolejne dwa gole rozbijając Wellington Phoenix aż 4:0.

Dla Adriana Mierzejewskiego była to już dziewiąta bramka w sezonie. Do swojego dorobku były zawodnik chociażby Polonii Warszawa czy Trabzonsporu może doliczyć jeszcze sześć asyst.

W tabeli Hyundai A-League Sydney FC z wielką, 12-punktową przewagą prowadzi nad Newcastle Jets i Melbourne City. Wellington Phoenix z dorobkiem zaledwie 14 “oczek” okupuje ostatnią, 10. pozycję.