[WIDEO] Napoli znów zdobywa Rzym. Bramka Milika

18 sie 2018, 22:46

W hitowym spotkaniu 1. kolejki Serie A SSC Napoli pokonało Lazio Rzym 2:1. Jedną z bramek dla wicemistrzów Włoch zdobył Arkadiusz Milik.

Początek starcia na Stadio Olimpico w Rzymie bardzo wyrównany. Obie ekipy badały się nawzajem i rzadka z nich nie przejęła inicjatywy. W 25. minucie Acerbi fantastycznym podaniem uruchomił Ciro Immobile, a ten jednym zwodem zwiódł trzech defensorów rywali i silnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom.

Kolejne minuty spotkania należały już go gości. Lazio po zdobyciu bramki cofnęło się na własną połowę co w końcowych minutach pierwszej połowy wykorzystał Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski wykorzystał dogranie Callejona i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli goście. To oni przeważali i raz po raz zagrażali bramce rywali. W 59. minucie Lorenzo Inisgne wykorzystał zagraną przez Allana piłkę i silnym uderzeniem dał prowadzenie gościom. Miejscowi starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, byli nawet blisko bowiem trafili w słupek ale ostatecznie to Napoli cieszyło się z końcowego tryumfu.

Arkadiusz Milik zagrał pełne 90 minut, a z kolei Piotr Zieliński przebywał na murawie do 85. minuty.