[WIDEO]: Spokojne popołudnie Bayernu, ,,Doppelpack” Lewandowskiego!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:33
18 lis 2017, 17:22

Bayern Monachium bez większych problemów pokonał na własnym stadionie zespół Augsburga 3-0, a dwa trafienia dla Bawarczyków były autorstwa Roberta Lewandowskiego.

Wynik spotkania w 31. minucie otworzył Arturo Vidal. Chilijczyk wykorzystał ogromne zamieszanie, jakie wytworzyło się w polu karnym gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Asystę przy tym golu zaliczono sprowadzonemu latem z ekipy Hoffenheim Niklasowi Sule.

Dalej błyszczał już tylko Robert Lewandowski. Polak siedem minut po pierwszym golu dla gospodarzy, podwyższył prowadzenie. Kapitan reprezentacji Polski został idealnie obsłużony przez Arturo Vidala, po czym stanął oko w oko z golkiperem gości i nie dał mu żadnych szans na obronę strzału.

Drugie trafienie Polak zdobył w 49. minucie. Lewnadowski znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła od Joshuy Kimmicha i mocnym uderzeniem po raz trzeci w tym meczu zmusił bramkarza Augsburga do wyjęcia futbolówki z siatki.

Bayern tym samym pozostał na pozycji lidera Bundesligi, odnotowując swoje dziewiąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Dla Augsburga zaś była to czwarta porażka w obecnych rozgrywkach.

Bayern Monachium – FC Augsburg 3:0 (2:0)