[WIDEO] Szukała wrócił po 200 dniach i od razu zanotował asystę!

2 gru 2016, 02:24

Były obrońca Reprezentacji Polski Łukasz Szukała rozegrał pełne 90 minut i zaliczył asystę w meczu 1. kolejki fazy grupowej Pucharu Turcji, a jego Osmanlispor FK pokonał Gaziantepspor 2:1 (2:0).

Szukała swój ostatni występ na tureckich boiskach zaliczył 15 maja. Od tego czasu minęło dokładnie 200 dni. Doświadczony obrońca nie mógł jak dotąd wywalczyć sobie miejsca w składzie swojego zespołu. Poczynania swoich kolegów oglądał głównie z trybun. W tym sezonie 32-latek tylko 3-krotnie siedział na ławce w meczu ligowym. Latem stoper Osmanlisporu leczył kontuzję, a po powrocie do zdrowia bliski był zmiany barw klubowych. Steaua Bukareszt, w której przeżywał najlepsze lata swojej kariery, była gotowa do negocjacji, lecz działacze tureckiego klubu twierdzili, że doświadczony defensor jest im nadal potrzebny.

Dzisiejszy mecz, po dość niemrawym początku, lepiej potoczył się dla drużyny Polaka. W 19. minucie zawodnicy Osmanlisporu wykonywali rzut rożny. Piłka trafiła na głowę Łukasza Szukały, który chciał skierować ją do bramki. Ostatecznie jego główka okazała się celnym zgraniem do Cheicka Diabaté, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. 28-letni reprezentant Mali po raz kolejny trafił do siatki w 23. minucie.

W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy drużyny przyjezdnej. W 54. minucie gola kontaktowego zdobył 20-letni Orkan Cinar. Ostatecznie drużynie z Ankary udało się dowieść cenne zwycięstwo do końca spotkania i zainkasować komplet punktów.