[WIDEO] Wilczek bohaterem Brondby. Gole Polaka dały Puchar Danii!

10 maj 2018, 19:00

To jest wielki dzień Kamila Wilczka! Będący w wielkiej formie reprezentant Polski dał Brondby Kopenhadze Puchar Danii! W finale jego drużyna pokonała Silkeborg 3:1, a Wilczek zdobył dwie bramki…

Strzelanie niespodziewanie rozpoczęli jednak piłkarze Silkeborga. W 33. minucie piłkę w siatce umieścił 25-letni reprezentant Gruzji, Davit Skhirtladze. Na odpowiedź ekipy ze stolicy nie trzeba było jednak długo czekać. Już dwie minuty później po asyście Hany’ego Mukhtara do wyrównania doprowadził Rocker. Od tej chwili swój koncert miał już jednak tylko jeden piłkarz – Kamil Wilczek.

Reprezentant Polski najpierw w po asyście Mukhtara dał Brondby prowadzenie w 41. minucie, a następnie przypieczętował końcowy triumf drużyny z Kopenhagi w doliczonym czasie gry po świetnej akcji lewą stroną boiska rezerwowego dzisiaj Lasse Vigena Christensena.

Dla Brondby Kopenhaga to siódme takie trofeum w gablocie. W tej edycji Pucharu Danii Kamil Wilczek strzelił aż sześć goli.

Brøndbyernes IF 3-1 Silkeborg IF