[WIDEO]: Zieliński z golem i przepiękną asystą. Napoli nokautuje w hicie!

10 lut 2018, 22:50

Zespół Napoli wykonał kolejny krok w kierunku zdobycia Scudetto. Podopieczni Mauricio Sarriego wygrali pewnie z Lazio Rzym 4-1 i powrócili na fotel lidera, po tym jak na kilkanaście godzin wskoczył na niego Juventus.

Mecz rozpoczął się od uderzenia gości ze stolicy Włoch. Już w 3. minucie Stefan de Vrij pokonał golkipera gospodarzy po dobrym dośrodkowaniu ze strony Ciro Immobile. Neapolitańczycy rzucili się od razu do odrabiania strat, ale wyrównującego gola udało im się zdobyć dopiero w końcówce pierwszej odsłony, a autorem trafienia niemalże do szatni był Jose Callejon.

Druga połowa to popis lidera Serie A. Piotr Zieliński w przerwie meczu zmienił Marka Hamsika i jak się okazało, ta decyzja była kluczowa w kontekście końcowego wyniku spotkania. W 54. minucie meczu samobójczy gol Wallace’a dał prowadzenie Napoli, a dwie minuty później Piotr Zieliński zadał kolejny cios oszołomionym gościom. To było niecodzienne trafienie Polaka.

Wynik spotkania ustalił najskuteczniejszy zawodnik zespołu Mauricio Sarriego – Belg Dries Mertens. Warto dodać, iż piękną asystą przy tym trafieniu popisał się reprezentant Polski.

SSC Napoli – SS Lazio Rzym 4:1 (1:1)

0:1 de Vrij 3′

1:1 Callejon 43′

2:1 Wallace 54′-s.

3:1 Zieliński 56′

4:1 Mertens 74′