[WIDEO] Wielki mecz Bayernu. Wielki LEWANDOWSKI!

25 lut 2017, 17:16

Robert Lewandowski po raz kolejny potwierdził, że jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Polak strzelił trzy bramki w spotkaniu z HSV, wygranym przez Bayern aż 8:0.

Nazwisko LE-WAN-DO-WSKI było dziś najczęściej wykrzykiwanym przez kibiców Bayernu Monachium. Polak zdobył trzy gole i w dużej mierze przyczynił się do wysokiego zwycięstwa swojej drużyny.

Mecz od początku układał się po myśli Bawarczyków, którzy już w 17. minucie objęli prowadzenie po bramce Arturo Vidala. Na przerwę HSV schodziło już z bagażem trzech bramek, bezlitosny był Robert Lewandowski, który kolejno w 24 i 42 minucie pokonał bramkarza rywali. Polak mógł skompletować do przerwy hat-tricka jednak przed trzecim trafieniem powstrzymała go poprzeczka.

Zgodnie z przysłowiem “co się odwlecze, to nie uciecze” w 54. minucie gry przy nazwisku polskiego napastnika widniały już trzy trafienia. Dwie minuty później Lewandowski pięknym prostopadłym podaniem obsłużył Mullera, który będąc sam na sam z bramkarzem postanowił oddać gola na konto Davida Alaby wykładając mu piłkę przed pustą bramką. Było już 5:0. Po tym trafieniu trener Carlo Ancelotti postanowił dać odpocząć Robertowi i zdjął go z boiska. Mimo braku na murawie najskuteczniejszego strzelca Monachijczycy nie zwalniali tempa, w 65 i 69 minucie dwa trafienia dołożył Coman. Wynik na 8:0 ustalił Arjen Robben

Po tym spotkaniu w klasyfikacji strzelców Bundesligi na czele znajduje się Robert Lewandowski i Pierre-Emerick Aubameyang, obaj mają na koncie 19 trafień, trzeci jest Anthony Modeste, który ma 17 bramek.