Wielkie emocje w Bielsku-Białej! Legionovia wyszarpuje zwycięstwo

12 sty 2018, 21:04

W 13. kolejce ligi Siatkówki Kobiet BKS ProfiCredit Bielsko-Biała podejmowało w swojej hali Legionovię Legionowo. Przyjezdnym udało się sprawić niemałą niespodziankę i całkowicie odwrócić losy spotkania, a następnie je wygrać 3:2.

Spotkanie rozpoczęła się wyrównanie. Długo żaden z zespołów nie mógł wyjść na wyższe prowadzenie (4:4, 10:10). Dopiero po skutecznym ataku Wójcik przyjezdnym udało się zdobyć skromną przewagę (11:13). Sytuacja odwróciła się w samej końcówce seta (20:18). Rozpędzone bielszczanki szybko doprowadziły odsłonę do końca triumfując 25:21.

Poddenerwowane przyjezdne rozpoczęły kolejną odsłonę z wysokiego “C”, już na początku zyskując bezpieczną przewagę (2:7). Na ich nieszczęście równie szybko ją straciły (11:12).  Miejscowym ostatecznie udało się wyjść na prowadzenie (20:18), a następnie wygrać seta 25:22.

Trzecia odsłona od samego początku była niezwykle zacięta (2:2, 6:6). Niespodziewanie miejscowe straciły całą swoją skuteczność, co zawodniczki Legionovii chętnie wykorzystały. Zaczęły powiększać różnicę punktową, aż w końcu wynosiła ona siedem oczek (11:18)! Bielszczankom nie udało się już odrobić tych strat i musiały pogodzić się z przegraną 16:25.

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie set rozpoczęliśmy od remisu (5:5), jednak tym razem przyjezdne o wiele szybciej wyszły na prowadzenie (9:12). Kolejne wyrównanie miało miejsce dopiero wtedy, gdy partia zbliżała się do decydującego momentu (17:17). Zawodniczki z Legionowa jednak nie dały sobie wyrwać zwycięstwa. po krótkiej grze na przewagi zwyciężyły odsłonę tym samym doprowadzając do tie-breaka (24:26).

Przyjezdne już na początku decydującej partii pokazały, że nie zamierzają odpuszczać. Niezmiennie utrzymywały się na prowadzeniu, nie pozwalając przeciwniczkom na przejęcie inicjatywy (4:6, 7:10). Końcówka meczu wydawała się jedynie formalnością. Bielszczankom nie starczyło sił na dalszą walkę i przegrał 9:15.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Legionovia Legionowo 2:3 (25:21, 25:22, 16:25, 24:26, 9:15)

MVP: Beata Mielczarek

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Zakościelna, Nowicka, Różański, Jagieło, Konieczna, Moskwa, Grant, Mancuso, Świrad, Sobolska, Mucha, Lemańczyk, Wilczek

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Adamek, Korabiec