[WIDEO] Wielkie emocje w Armenii, kapitalny wynik dla Polski!

11 lis 2016, 19:59

Mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia. W spotkaniu rozegranym pomiędzy Armenią, a Czarnogórą, faworytami byli goście. Boisko jednak zweryfikowało i mecz kończy się sensacyjnym zwycięstwem gospodarzy.

Przed dzisiejszym meczem Czarnogórcy liderowali grupie E eliminacji do MŚ 2018 w Rosji, Armenia natomiast zamykała tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. I mimo dwubramkowego prowadzenia gości, Ormianie odrobili straty i wygrali mecz 3:2.

Od początku spotkania przewagę mieli goście. Swoich szans szukali Vesović czy Jovetić. Jednak do 36. minuty nie udawało się gościom pokonać Beglaryana. Wtedy przyszły dwie minuty, które, wydawałoby się, zniszczą dzielnie broniących się Ormian.

Najpierw goście wykorzystali zamieszanie w polu karnym gospodarzy, które sprokurował, niefortunnie broniący strzał Vesovicia, Beglaryan. Bramkę zdobył Damir Kojasević.

Dwie minuty później było już 0:2. Rzut rożny wykonywali gospodarze, obrońca drużyny Czarnogóry mocno kopnął piłkę. Futbolówkę do swojego bramkarza próbował podać Hajrapetjan, jednak skiksował i przejął ją Jovetić, który bez problemu pokonał Beglaryan.

W 50. minucie gry Artak Grigorjan zdobył bramkę kontaktową. Ormianin wyszedł sam na sam z Bożoviciem i choć pojedynek z bramkarzem przegrał, to miał na tyle szczęścia, że piłka, która odbiła się od jego nogi, wtoczyła się do siatki. Gospodarze, czując wiatr w żaglach, ruszyli na Czarnogórców.

Na 15. minut przed końcem spotkania gola wyrównującego zdobył Warazdat Harojan. Po rzucie rożnym, w polu karnym gości doszło do ogromnego zamieszania, w którym najwięcej szczęścia miał obrońca drużyny gospodarzy, pakując piłkę do pustej bramki

W 86. minucie gry bramkarz gospodarzy popełnił fatalny błąd, wychodząc z bramki aż na skraj pola karnego. Stefan Jovetić próbował go przelobować, jednak zmierzającą do pustej bramki piłkę szczupakiem wybił Mkojan.

I choć wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gola zdobyła Armenia. Gevorg Ghazaryan huknął jak z armaty z okolic 25. metra, nie dając szans na obronę Bozoviciowi. Sensacyjne zwycięstwo Armenii stało się faktem.