Wimbledon: Jerzy Janowicz w II rundzie!

Aktualizacja: 3 lip 2017, 16:13
3 lip 2017, 15:13

Jerzy Janowicz bardzo udanie rozpoczął zmagania na trawiastych kortach Wimbledonu! Łodzianin w pierwszej rundzie pokonał Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 6:4, 3:6, 6:3, 7:6(2)! W drugiej rundzie Polak zmierzy się z albo z rozstawionym z numerem 14. Francuzem Lucasem Pouille, ale z Tunezyjczykiem Malekiem Jazirim.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego serwisu zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Polak i Kanadyjczyk urodzony w Tel Avivie pewnie wygrywali swoje podania, aż do stanu 3:2 dla naszego rodaka. Wówczas Janowicz wykorzystał drugiego break pointa i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca seta wygrywając swoje podania.

Drugi set to początek nerwów łodzianina. Początek przypominał pierwszą odsłonę, ale z biegiem czasu po stronie “Jerzyka” zaczęło pojawiać się coraz więcej niewymuszonych błędów. Oliwy do ognia dolewał on sam kłócąc się co chwilę z sędzią tego spotkania. Rozzłoszczony i zdegustowany Janowicz psuł coraz częściej co spowodowało przełamanie ze strony Shapavolova przy stanie 2:3. Podobnie jak Polak w pierwszym secie tak i Kanadyjczyk w drugim nie oddał już swojego podania, mimo że przy stanie 3:5 Janowicz miał aż trzy break pointy na złapanie kontaktu z rywalem! Ostatecznie to zaledwie 18-latek wygrał odsłonę do trzech!

Set numer trzy to powrót do bardzo dobrej gry Janowicza. Polak rozpoczął bardzo dobrze i już przy pierwszym podaniu Kanadyjczyka wykorzystał chwilę słabości i wyszedł na prowadzenie 2:0. Po chwili wygrał swoje podanie. Taki wynik pozwolił mu uspokoić grę i pewnie wygrywać swoje akcje serwisowe. Ostatecznie “Jerzyk” wygrał seta 6:3 i objął prowadzenie w całym meczu.

Jak się okazało ostatnia, czwarta odsłona była jedyną bez przełamań. Zarówno Janowicz jak i Shapavolov wygrywali swoje podania. Co więcej, w całym secie tylko Kanadyjczyk miał okazję do przełamania, przy stanie 1:2. W tie breaku łodzianin nie dał jednak 18-latkowi żadnych szans. Już pierwsza akcja to mini break po stronie Polaka. Następnie “Jerzyk” wygrał dwukrotnie swoje podanie i prowadził 3:0. Na zakończenie przy stanie 5:2 jeszcze dwukrotnie wygrał podanie Kanadyjczyka i ostatecznie zwyciężył w tie breaku do dwóch i w całym meczu 3:1.