Wimbledon: Koniec przygody Jerzego Janowicza

7 lip 2017, 18:01

Niestety na trzeciej rundzie zakończyła się przygoda Jerzego Janowicza w wielkoszlemowym Wimbledonie! Polak w walce o 1/8 finału musiał uznać wyższość niesamowicie dziś grającego Francuza, Benoit Paira przegrywając w trzech setach 2:6, 6:7(3), 3:6.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i po pierwszy czterech gemach nic nie wskazywało na tak rychłe zakończenie partii. Niestety W piątym gemie Janowicz dał się przełamać i stracił pewność siebie. To wykorzystał 46. tenisista świata, który najpierw wygrał swoje podanie, a następnie po raz drugi przełamał łodzianina. Na zakończenie Paire raz jeszcze pewnie wygrał swoje podanie i całego seta do dwóch.

Druga odsłona była już dużo bardziej wyrównana. Obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje serwisy. Może o tym świadczyć fakt, że w 12 gemach mieliśmy tylko trzy break pointy i to wszystkie po stronie Polaka (w tym jeden na całego seta). Niestety w decydującej odsłonie ponownie niesamowicie zagrał Paire, który już w pierwszej akcji wygrał podanie Polaka i kontrolował całego tie breaka ostatecznie wygranego do trzech.

Trzecia i jak się okazała ostatnia partia to ponownie popis rywala Janowicza. Polak walczył i grał dobrze, ale niesamowite drop shoty siały spustoszenie po stronie łodziania. Na domiar złego przy stanie 3:4 “Jerzyk” dał się przełamać i nie zdołał już odwrócić losów spotkania przegrywając seta do trzech i cały mecz 2:6, 6:7, 3:6.

W 1/8 finału pogromca Janowicza zmierzy się ze zwycięzca pojedynku Andy Murray – Fabio Fognini.