Wimbledon: Szybka porażka, Kubot odpadł z turnieju miksta

6 lip 2016, 20:22

Łukasz Kubot i Czeszka Andrea Hlavackova odpadli z turnieju miksta na Wimbledonie. Polsko-czeska para przegrała w 1/8 finału w dwóch setach z duetem austriacko-słoweńskim, Alexander Peya/Andreja Klepac.

Starcie w 1/8 finału miksta było szczególnie interesujące nie tylko ze względu na stawkę. Zmierzyli się ze sobą bowiem partnerzy deblowi – Kubot i Peya grali ze sobą w parze choćby podczas tegorocznego Wimbledonu, gdzie odpadli już w pierwszej rundzie.

Pierwszy set rozpoczął się nie najlepiej dla pary polsko-czeskiej, która od razu dała się przełamać i wysoko przegrywała. W premierowej odsłonie Kubot i Hlavackova zdołali wygrać tylko jednego gema.

Początek drugiej partii zapowiadał bardziej wyrównaną walkę. Jednak po początkowych kilku wyrównanych gemach, znów zaznaczyła się dominacja Peyi oraz Klepac, którzy wygrali drugą partię 6:2.

W ćwierćfinale turnieju par mieszanych jest Marcin Matkowski, który gra wspólnie ze Słowenką Katariną Srebotnik. Ich rywalami w walce o półfinał będą Jarosława Szwedowa z Kazachstanu i Pakistańczyk Aisam Ul-Haq Qureshi.

Andrea Hlavackova, Czechy/Łukasz Kubot, Polska [6] – Andreja Klepac, Słowenia/Alexander Peya, Austria [10] 1:6, 2:6