Wimbledon: Ogromny sukces Igi Świątek. Polka w wielkim finale!

13 lip 2018, 18:25

Ogromny sukces na trawiastych kortach Wimbledonu odniosła Iga Świątek! Zaledwie 17-letnia warszawianka awansowała do wielkiego finału wielkiego szlema! W półfinale Świątek okazała się lepsza od Chinki Xin Yu Wang, wygrywając po ciężkim boju 7:5, 7:6(1)!

To w przeciwieństwie do dwóch poprzednich pojedynków, nie był łatwy mecz dla Polki. Chinka stawiała duży opór, a rozpoczęła mecz od razu od przełamania Świątek. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do stanu 3:4. Wtedy do gry powróciła Polka, która odzyskała serwis, a następnie przy wyniku 6:5 ponownie przełamała rywalkę wygrywając tym samym seta do pięciu.

Druga odsłona była jeszcze bardziej wyrównana. Choć zawodniczki przełamywały się cztery razy (po dwa razy z każdej ze stron) to o wyniku musiał decydować tie-break. W nim bezkonkurencyjna była Świątek, która nie dała Chince najmniejszych szans wygrywając go do jednego i cały mecz 7:5, 7:6!

W walce o końcowy triumf warszawianka zmierzy się ze Szwajcarką Leonie Kung, która w 1/2 finału okazała się lepsza od wyżej rozstawionej Chinki Wang Xiy wygrywając w trzech setach 6:4, 6:7, 6:3.