Wimbledon: Linette odpadła z turnieju

Aktualizacja: 27 cze 2016, 15:30
27 cze 2016, 14:08

Magda Linette nie sprostała Samancie Stosur i przegrała mecz pierwszej rundy podczas Wimbledonu, kolejnego turnieju wielkoszlemowego w tym roku. Poznanianka przegrała 5:7 3:6.

Pierwszy set zaczął się od drobnych problemów obu zawodniczek. Zarówno Linette, jak i Stosur musiały przyzwyczaić się do tej nieskazitelnej nawierzchni. Polka pokazywała jednak od samego początku bardzo inteligentny tenis. Rozprowadzała Australijkę, nie bała się grać na forehand rywalki i nie wstrzymywała ręki. Jedynym większym problemem był serwis poznanianki. Australijka często wykorzystywała drugie podanie Polki, atakowała je i przynosiło to punkty. Właśnie dzięki temu to Stosur pierwsza przełamała serwis i wyszła na prowadzenie 3:1. Linette wzięła sprawy w swoje ręce w gemie kolejnym. Po bardzo dobrym returnie Polka natychmiast odrobiła straty przełamania, popisując się w gemie chociażby świetnymi zmianami tempa.

Przy stanie 5:4 Australijka miała dwa break pointy, co było równoznaczne z dwiema szansami na wygranie seta. Pierwszy setbol został obroniony po wymuszonym błędzie forhendowym Stosur, a drugi po bardzo dobrym serwisie do bekhendu rywalki. Gem ostatecznie wygrała Linette, ale przy kolejnym gemie serwisowym nie miała już tyle szczęścia – nieudany skrót Polki zakończył pierwszego seta.

Druga partia zaczęła się bardzo podobnie jak pierwsza. Australijka wyszła na prowadzenie 3:1. Podobnie jak kilkadziesiąt minut wcześniej, Polka również mogła odrobić straty, ale zbyt duża ilość niewymuszonych forhendowych błędów na to nie pozwoliła. Stosur już bardziej kontrolowała spotkanie, to ona częściej prowadziła akcje, ale popełniała też błędy, przede wszystkim podczas dłuższych wymian przy serwisie Polki. Od wyniku 4:1 każda z zawodniczek wygrywała swoje podanie. Gdy doszło do piłki meczowej, Australijka zakończyła mecz najlepiej jak mogła – asem.

Pierwsza z Polek już pożegnała się z imprezą. Jednak jej rywalka była bardzo wymagająca i zawsze groźna. Jeszcze dzisiaj na kort wyjdzie Paula Kania, gdzie jej rywalką będzie Samantha Crawford, a jutro zagra nasza największa nadzieja – Agnieszka Radwańska.

WIMBLEDON, Londyn, Wielki Szlem (pula nagród: 28,1 mln £), mecz 1. rundy gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska – Samantha Stosur, Australia [14] 5:7 3:6