Wisła Kraków niespodziewanie przegrywa z…drugoligowcem!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:20
19 sty 2017, 13:49

Wisła Kraków bardzo źle rozpoczęła zimowe przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. Podopieczni nowego trenera Kiko Ramireza ulegli na zgrupowaniu w swojej bazie treningowej w Myślenicach drugoligowemu Rakowi Częstochowa!

10. drużyna Lotto Ekstraklasy przegrała aż 0:2. Pierwszą bramkę w meczu zdobył w 37. minucie 31-letni napastnik drugoligowca Tomasz Płonka. W drugiej połowie to “Biała-Gwiazda” miała optyczną przewagę, ale Raków zdołał podwyższyć prowadzenie. Na 6 minut przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Rafał Figiel.

Drużynę Wisły Kraków czekają jeszcze cztery towarzyskie spotkania przed startem ligi. Najbliższe 25 stycznia z Paksi FC. Następnie “Białą Gwiazdę” czekają boje z Żiliną, Steauą Bukareszt i Zagłębiem Sosnowiec.

SKŁAD WISŁY KRAKÓW: 24. Łukasz Załuska (46, 36. Mateusz Zając) – 17. Jakub Bartosz (46, 10. Jakub Ptak), 3. Piotr Żemło (46, 6. Arkadiusz Głowacki), 32. Iván González (46, 4. Maciej Sadlok), 41. Omar Monterde – 9. Rafał Boguski (46, 42. Wojciech Słomka), 8. Alan Uryga (46, 19. Tomasz Cywka), 40. Kacper Laskoś (46, 21. Petar Brlek), 13. Krzysztof Drzazga (46, 29. Przemysław Porębski), 88. Patryk Małecki (46, 15. Adam Mójta) – 23. Paweł Brożek (46, 20. Mateusz Zachara).