Wisła Płock pokonała Jagiellonię Białystok w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:20
23 cze 2018, 13:43

Podopieczni Jerzego Brzęczka okazali się lepsi od wicemistrzów Polski w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Kępie niedaleko Sochocina. Wisła Płock wygrała z Jagiellonią Białystok 3:1.

Spotkanie miało charakter zamknięty, w związku z czym odbyło się ono bez udziału publiczności. W 23. minucie spotkania niefortunną interwencją popisał się Alan Uryga, pokonując własnego bramkarza. Po przerwie do odrabiania strat wzięła się Wisła i tuż po wznowieniu gry za sprawą trafienia Karola Angielskiego doprowadziła do wyrównania.

W 57. minucie Mariana Kelemena pokonał Adam Dźwigała i na prowadzenie wyszli Nafciarze. W końcówce meczu wynik spotkania ustalił Patryk Stępiński. Dla obu ekip był to pierwszy sparing przed sezonem 2018/2019.

Wisła Płock: Thomas Dähne – Cezary Stefańczyk (46 Patryk Stępiński), Bartłomiej Sielewski (46 Damian Byrtek), Alan Uryga (46 Adam Dźwigała), Krystian Miś (46 Marcin Warcholak) – Jakub Łukowski, Dominik Furman (46 Damian Szymański), Damian Rasak (46 Igor Łasicki), Mateusz Szwoch (46 Nico Varela), Carlitos (46 Lucas Guedes) – Oskar Zawada (46 Karol Angielski)

Jagiellonia Białystok: Marián Kelemen (46 Grzegorz Sandomierski) – Jakub Wójcicki (46 Łukasz Burliga), Ivan Runje (46 Nemanja Mitrović), Guti (62 Michał Ozga), Guilherme (46 Böðvar Böðvarsson) – Przemysław Mystkowski (66 Szymon Łapiński), Dawid Szymonowicz (46 Piotr Wlazło), Rafał Grzyb (46 Mateusz Machaj), Roman Bezjak (46 Martin Pospíšil), Dejan Lazarević (46 Martin Adamec) – Cillian Sheridan (46 Patryk Klimala)