Wisła Płock wskakuje na fotel lidera I ligi

26 wrz 2015, 19:46

Wisła Płock po bardzo emocjonującej drugiej połowie wygrał 2-1 z Bytovią – Drutex Bytów. Tym samym zrewanżowała się za porażkę w Pucharze Polski. Co jednak ważniejsze, płocczanie zostali nowym liderem I ligi.

Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze, którzy strzelili bramkę w 3. minucie. Niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gol nie został uznany. Jedenaście minut później piłkarze z Bytowa stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia. Po strzale Mąki kapitalną interwencją popisał się Kiełpin i nadal na tablicy widniał wynik 0-0. Sytuacja zmieniła się w 26 minucie. Po kontrze Wisły podanie Piotrowskiego na gola zamienił Reca. Bytovia nie kwapiła się do większych ataków i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem płocczan.

Pięć minut po wznowieniu gry wyborną sytuację mieli goście. Bramkarza wyminął Klichowicz, wystawił piłkę wprowadzonemu po przerwie Surdykowskiemu, a ten z jedenastu metrów na praktycznie pustą bramkę przestrzelił! W 58 minucie Łuczak przymierzył z 20 metrów w samo okienko, ale golkiper Drutexu Bytovia popisał się fenomenalną interwencją. W 75. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po dokładnym dośrodkowaniu Klichowicz dołożył głowę w odpowiedni sposób i strzelił swoją czwartą bramkę w sezonie. Radość piłkarzy Tomasza Kafarskiego trwała niespełna 60 sekund. Podobną akcję, ale z drugiej strony boiska na gola zamienił Lebedyński. Mecz rozkręcił się na dobre, ale akcje Ilieva czy Korta nie znalazły drogi do bramki.

Wynik nie uległ już zmianie i Wisła Płock dzięki zwycięstwu została (przynajmniej do jutra) nowym liderem I ligi.