LOTTO Ekstraklasa: Wisła rzutem na taśmę wyrywa punkt w Gdyni! Nafciarze zapewnili awans Koronie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:11
22 kwi 2017, 20:08

Arka Gdynia przełamała fatalną passę pięciu kolejnych przegranych spotkań, remisując 1:1 z Wisłą Płock. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 40. minucie Rafał Siemaszko, wyrównanie z rzutu karnego zapewnił Kante.

W 30. kolejce Lotto Ekstraklasy do Gdyni przyjechała walcząca o awans do mistrzowskiej ósemki Wisła Płock. Nafciarze przystępowali do walki znajdując się pod kreską, ale to w ich nogach leżała kwestia awansu – zwycięstwo ze znajdującą się w kryzysie Arką przesuwało ich do grupy mistrzowskiej.

Pierwszą groźną akcję oglądaliśmy w 12. minucie, wówczas po dośrodkowaniu niepewnie interweniował Kiełpin, ale defensorzy wybili futbolówkę sprzed linii bramkowej. W kolejnych minutach Arka częściej utrzymywała się przy piłce, przenosząc ciężar gry na połowę rywali. W 27. minucie działo się w polu karnym Wisły, świetną centrą popisał się Szwoch, jednak żaden z zawodników gospodarzy nie potrafił oddać strzału.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy nie przyniósł zmiany obrazu gry, Arka prowadziła atak pozycyjny, goście nastawili się na sporadyczne kontry. W 40. minucie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego objęli prowadzenie –  kapitalnie wrzut z autu wykonał Warcholak, dostarczając piłkę w pole karne wprost na głowę Siemaszki, który skierował ją do siatki. Do końca połowy więcej bramek nie padło i Arka zasłużenie schodziła na przerwę, prowadząc z wyżej notowaną Wisłą Płock.

Niewiele się działo w początkowym fragmencie drugiej odsłony meczu, żadna ze stron nie potrafiła przedostać się pod pole karne rywali i gra toczyła się głównie w środku boiska. W 67. minucie szansę na wyrównanie miał Kante, ale zmarnował dośrodkowanie Stefańczyka, uderzając obok słupka. Arka mądrze rozgrywała piłkę, oddalając grę od własnego pola karnego. Niespodziewanie w doliczonym czasie gry Nafciarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Reca zagrał piłkę ręką, sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Jose Kante.

Zdobyty punkt nie wystarczył Wiśle na awans do grupy mistrzowskiej, ale zadecydował o układzie tabeli. Bramka Kante spowodowała, że do górnej ósemki kosztem Zagłębia Lubin przesunęła się Korona Kielce. Arka zakończyła rundę zasadniczą na dwunastej lokacie.

Arka Gdynia 1:1 (1:0) Wisła Płock

Bramki: Siemaszko 40′ – Kante 95′ (k)

Arka: Jałocha – Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – Sambea (85′ Marciniak), Łukasiewicz, Szwoch, Bożok (67′ Socha), Hofbauer – Siemaszko (72′ Formella)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Stępiński – Singh (59′ Wlazło), Rogalski, Merebaszwili, Iliew (55′ Piątkowski), Kun (70′ Reca) – Kante