Włodarczyk powalczy o tytuł!

9 lis 2016, 20:46

Kilkanaście dni temu pisaliśmy, że Anita Włodarczyk jest nominowana do tytułu lekkoatletyki roku w plebiscycie organizowanym przez IAAF. Światowa Federacja Lekkiej Atletyki zakomunikowała, że Polka znalazła się w finałowej trójce konkursu!

To głównie dzięki głosom kibiców, Anita Włodarczyk ma szansę powalczyć o tytuł lekkoatletki roku na świecie. W pierwszym plebiscycie organizowanym przez Europejską Federację Lekkoatletyki, nasza zawodniczka nie została doceniona za tegoroczne osiągnięcia i zaskoczenie przegrała z Hiszpanką – Ruth Beitią. Teraz ma szansę odgryźć się na rywalkach z podwójną siłą.

Jej rywalkami będą fantastyczna Elaine Thompson z Jamajki, która zdobyła złote medale olimpijskie w biegu na 100 i 200 metrów, a także Almaz Ayana – Etiopka, która pobiła w tym roku rekord globu na dystansie 10 tysięcy metrów. W gronie mężczyzn w finałowej trójce pozostali Usain Bolt (najlepszy sprinter w historii), Mo Farah (rewelacyjny angielski długodystansowiec), a także zawodnik Republiki Południowej Afryki – Wayde Van Niekerk, który poprawił tym roku rekord świata na 400 metrów.