Wojciech Golla wraca do składu NEC!

Aktualizacja: 3 kwi 2016, 16:11
3 kwi 2016, 14:47

Po trzech spotkaniach spędzonych na ławce rezerwowych Wojciech Golla wrócił do podstawowego składu NEC Nijmegen i rozegrał cały mecz, w którym drużyna Polaka pokonała w 29. kolejce holenderskiej Eredevisie Vitesse Arnhem 2:1.

Już w 8. minucie polski obrońca mógł wpisać się na listę strzelców, kiedy znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wojciech Golla urwał się spod opieki obrońców gości, ale piłka po jego strzale trafiła jedynie w boczną siatkę bramki. Kilka minut goście okazję mieli piłkarze Vitesse. Lewis Baker posłał długą piłkę w kierunku jednego ze swoich kolegów drużyny, ale niedokładne przyjęcie piłki spowodowało, że Brad Jones skutecznie interweniował po wyjściu z bramki.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Kilkudziesięciometrowe podanie ze środka boiska od Gregora Breinburga dotarło do Anthony’ego Limbombe, który nie dał szans bramkarzowi na obronę. Po przerwie długo nie padały gole, aż do 81. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówka trafiła pod nogi Dario Dumica, który nie zastanawiając się długo uderzył na bramkę gości. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy Vitesse, ale zbyt mocny strzał spowodował, że i tak wpadła do bramki. W odpowiedzi rywali skutecznie rzut wolny na bramkę zamienił Lewis Baker, co jak się okazało było jedynie honorowym trafieniem dla przyjezdnych.

Po zwycięstwie NEC Nijmegen nad Vitesse Arnhem, oba zespoły zrównały się punktami w tabeli i obecnie mają ich po 43 zajmując odpowiednio 8. i 7. miejsce.

NEC Nijmegen – Vitesse Arnhem 2:1 (1:0)