Wolfsburg bliżej utrzymania. Błaszczykowski wszedł z ławki

17 maj 2018, 23:53

Vfl Wolfsburg pokonał w pierwszym meczu barażowym o pozostanie w niemieckiej Bundeslidze KSV Holstein Kiel 3:1 i jest bliski utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kolejne minuty “złapał” Jakub Błaszczykowski, który wszedł z ławki.

Wynik arcyważnego meczu dla obu ekip już w 13. minucie otworzył Divock Origi. Radość trybun nie trwała jednak długo bowiem 20 minut później sensacyjnie do wyrównania doprowadził Kingsley Schindler. “Wilki” zdołały się otrząsnąć i do szatni schodziły z jednobramkowym prowadzeniem dzięki bramce Brekalo.

W drugiej części gry zobaczyliśmy jeszcze jednego gola. W 56. minucie wynik spotkania ustalił Yunus Malli.

Na 10 minut przed końcem na placu gry pojawił się Jakub Błaszczykowski, który zastąpił 26-letniego Szwajcara – Renato Steffena.

Rewanżowe starcie z Kiel odbędzie się 21 maja o godzinie 20:30.

VfL Wolfsburg 3-1 KSV Holstein Kiel