Wolfsburg zwycięski, Błaszczykowski przywiązany do ławki.

21 sty 2017, 17:38

Wolfsburg pokonał przed własną publicznością drużynę Hamburger SV 1:0 w meczu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył dla gospodarzy Mario Gomez. Kuba Błaszczykowski pojawił się na boisku w 89. minucie gry.

Spotkanie od samego początku dobrze układało się dla drużyny gospodarzy, którzy cały czas prowadzili grę i stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji. Choć zawodnicy HSV również mieli swoje szanse do zdobycia bramki to jedyny gol w tym spotkaniu padł dopiero w 83. minucie.

Niewątpliwie spotkanie wyglądałoby inaczej gdyby w pierwszej części spotkania dwóch żółtych kartek, a w konsekwencji czerwonej nie zobaczył zawodnik HSV, Albin Ekdal.

Sytuacja Jakuba Błaszczykowskiego nie rysuje się w różowych barwach. Nasz zawodnik pojawił się na boisku dopiero w 89. minucie i nie zanosi się na poprawę jego miejsca w hierarchii zespołu “Wilków”. Być może właśnie w tym swojej szansy mogą upatrywać włodarze Legii, którzy zainteresowani są sprowadzeniem reprezentanta Polski.