Women EuroCup: Wygrane Energii i Artego

12 paź 2017, 20:47
W swoim meczu inaugurującym rozgrywki Euro Cup zawodniczki Energii Torun pokonują ACS Sepsi z Rumunii. Najskuteczniejszą zawodniczką “Katarzynek” była Agnieszka Skobel.
W pierwszej odsłonie prowadzenie zmieniało się  kilkukrotnie. Najwyższe prowadzenie gości to trzy oczka na początku spotkania. Wynik oscylował niemalże do końca premierowej kwarty. Wtedy punktowała Monika Grigalauskyte dla torunianek wyprowadzając na cztery punkty przewagi polski zespół.
Drugą kwartę otworzyła dwoma celnymi trójkami najskuteczniejsza na boisku w spotkaniu Agnieszka Skobel. Na korzyść torunianek działał fakt, że swoje punkty w tej części spotkania zdobywały również Rita Rasheed i Emilia Tłumak. Dzieki temu “Katarzynki” w dwudziestej siódmej minucie prowadziły 45:31. Jeszcze przed przerwą ACS Sepsi zmniejszyło część strat. Po zmianie stron przewaga polskiego zespołu stopniała do pięciu oczek. W tym momencie swoje zaczęła znowu trafiać Aga Skobel. Celny rzut zza łuku zanotowała Katarzyna Maliszewska torunianki prowadziły już 67:52 i z taką przewagą schodziły po trzydziestu minutach gry.
Czwarta kwarta to kontrolowanie wyniku i pilnowanie by wygrana na inaugurację przez Energę Toruń w swojej hali stała się faktem.
Energa Toruń – ACS Sepsi  84:69 (22:18, 25:21, 20:13, 17:17)

Toruń: Skobel 27, Cain 13, Tłumak 13, Mansfield 9 (12as), Grigalauskyte 8, Rasheed 7, Maliszewska 7
Sfântu Gheorghe: Marshall 20, Stoenescu 17, Kress 9, Wallace 9, Fontaine 5, Hamilton-Carter 4, Hutanu 3, Kilin 2

Bydgoskiego Artego już w pierwszej kwarcie spotkania pokazało, że nie zamierza wyjeżdżać z Moskwy bez zwycięstwa. Po pierwszej połowie miało już 14 oczek przewagi i spokojnie mogło myśleć o kolejnych rywalkach. Ostatecznie zespół z Bydgoszczy wygrał 87:70, a aż 47 punktów zanotował duet Denesha Stallworth – Elżbieta Międzik.

PBC MBA Moskwa – Artego Bydgoszcz 70:87 (20:29, 16:21, 17:18, 17:19)

PBC MBA: Gorbacheva 12, Nizamova 11, Sapova 10, Plisova 9, Sytnyak 8, Aksenova 7, Kaitukova 7, Leshkovtseva 4, Andrianova 2, Safonova 0, Varlamova 0

Artego: Stallworth 24, Międzik 23, McBride 13, Stanković 11, Adamowicz 8, Szott-Hejmej 5, O’Neill 3, Poboży 0, Bujniak 0, Kuczyńska 0