Wrocławianki górą w starciu z Polskim Cukrem Muszynianką

19 lut 2017, 16:14

W ramach 21. kolejka ORLEN Ligi Polski Cukier Muszynianka podejmował na swoim boisku ekipę Impelu Wrocław. Wrocławianki okazały się górą i wygrały bez straty seta, kolejno do 21, 23 i 22.

Na początku spotkania wrocławianki zdobyły trzy punkty z rzędu (0:3). Muszynianki zbliżyły się na punkt (4:5). Bardzo długa akcja ostatecznie zakończyła się zwycięstwem Impelu (4:7). Przewaga przyjezdnych wynosiła już osiem “oczek” (4:12). Gospodynie spotkania goniły wynik (6:12), jednak gra wrocławianek i błędy muszynianek nie pozwalały na doprowadzenie do remisu (7:14). Muszynianki zniwelowały starty do czterech punktów (12:16). Kolejna seria zdobytych punktów po stronie Impelu (12:21). Muszyna rozpoczęła gonitwę za wynikiem (18:22). Wrocławianki ostatecznie zwyciężyły do 21.

Muszynianki rozpoczęły drugą partię od prowadzenia 3:0. Wrocławianki doprowadziły do remisu 9:9, które za moment wysunęły się na dwupunktowe prowadzenie (10:12). Od stanu 13:13, cztery kolejne akcje padły łupem wrocławianek (13:17). Muszynianki zbliżyły się na punkt (17:18) i doprowadziły do remisu 18:18, a zarazem wyszły na prowadzenie (20:19). Gra toczyła się punkt za punkt (23:22). Impel zdobył trzy punkty z rzędu i wygrał kolejną odsłonę spotkania (23:25).

Po 10-minutowej przerwie zawodniczki powróciły do gry. Wrocławianki zyskały skromną przewagę (3:5). Zawodniczki z Muszyny doprowadziły do remisu (7:7) i wyszły na dwupunktowe prowadzenie (9:7). Wrocławianki zbliżyły się na punkt (15:14). Kolejne trzy punkty zasiliły konto gospodyń (18:15). Przechodzącą piłkę wykorzystała Ptak, dzięki czemu wrocławianki zbliżyły się do wyniku (20:18). Kolejne dobre akcje w ich wykonaniu pozwoliły doprowadzić do remisu (21:21). Piłka meczowa dla Impelu Wrocław (22:24). Atak Koniecznej zakończył całe spotkanie (22:25).

Polski Cukier Muszynianka – Impel Wrocław 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)

MVP: Katarzyna Konieczna

Polski Cukier Muszynianka: Wawrzyniak, Rabka, Cvetanović, Wójcik, Savić, Sosnowska, Medyńska, Szabo, Wójcik, Wilk, Sredić,

Impel Wrocław: Kossanyiova, Mędrzyk, Kąkolewska, Ptak, Hancock, Konieczna, Courtney, Cembrzyńska, Kaczor, Bałucka, Stasiak, Wysocka